CNC İşleme Ne Kadar Hızlıdır? Yaygın Malzemeler için Gerçekçi Üretim Hızları
CNC işleme tek bir hız değil; malzeme, operasyon tipi ve gerekli toleransa göre belirlenen bir spektrumdur. Çoğu alüminyum parça için gerçekçi ilerleme hızları, 8.000 ila 15.000 RPM iş mili hızıyla dakikada 200 ila 600 inç (IPM) arasında değişir ve tipik braket geometrileri için parça başına 5 ila 20 dakikalık çevrim süreleri elde edilir. Çelik ve paslanmaz çelikte, hızların alüminyuma kıyasla %40 ila %60 düşmesini bekleyin; plastikler ise %20 ila %30 daha hızlı çalışabilir ancak erimeyi önlemek için dikkatli talaş tahliyesi gerektirir.
Alüminyum, Çelik ve Plastikler için Temel Kesme Hızları Nelerdir?
Temel değişken, doğrudan iş mili RPM'ine dönüşen kesme hızıdır (dakikada yüzey fiti, SFM). 6061-T6 alüminyum için kaplamasız karbür takımlarla önerilen SFM aralığı 800 ila 1.200 SFM'dir ve 0,5 inç çapındaki bir takımda bu, 6.100 ila 9.200 RPM'e eşittir. 4140 alaşımlı çelik (28-32 HRC'ye önceden sertleştirilmiş) için SFM, 250 ila 400 SFM'ye düşer ve aynı takım çapında 1.900 ila 3.000 RPM gerektirir. Asetal (POM) veya Nylon 6/6 için SFM, 1.000 ila 1.500 SFM'ye ulaşabilir, ancak sınırlayıcı faktör takım aşınması değil ısı birikmesidir; bu nedenle 180°C üzerinde lokal erimeyi önlemek için RPM'i 12.000'de sınırlandırıyoruz.

Operasyon Tipi Çevrim Süresini Nasıl Değiştirir: Yüzey İşleme vs. Cep Açma vs. Delme?
Her operasyonun farklı bir hız profili vardır. 4 inç çapındaki bir alüminyum blokta yüzey işleme operasyonları, diş başına 0,005 inç (IPT) ilerlemeyle 8.000 RPM'de çalışabilir ve tam bir geçişi 2 saniyeden kısa sürede tamamlar. Alüminyumda 1 inç x 1 inç, 0,25 inç derinliğinde bir boşluk açmak (cepleme), 10.000 RPM, 0,004 IPT ve 0,03 inç radyal adım kullanılarak trokoidal takım yoluyla 45 ila 60 saniye sürer. Alüminyumda karbür matkapla 0,25 inçlik bir delik delme, devir başına 0,008 inç (IPR) ilerlemeyle 6.000 RPM'de çalışır ve delik başına 3 saniye tüketir; 316 paslanmaz çelikte aynı delik, 0,003 IPR ile 1.800 RPM'de çalışır ve delik başına 11 saniye sürer; bu 3,6 kat artıştır.
Malzeme Sertliği Üretim Hızını Neden %40 ila %60 Azaltır?
Sertlik, takım sıcaklığını ve aşınma oranını belirlediği için birincil kısıttır. 6061-T6 alüminyumu (95 HB) işlerken, kesme bölgesi sıcaklığı 300°C'nin altında kalır ve sürekli yüksek hızlı kesmeye olanak tanır. 304 paslanmaz çelikte (200 HB), aynı operasyon takım kenarında 500°C ila 700°C üretir, yan yüzey aşınmasını hızlandırır ve iş sertleşmesine neden olur. Bu, SFM'nin 1.000'den 350'ye düşürülmesini zorunlu kılar ve eşdeğer özellikler için çevrim süresini yaklaşık %60 artırır. Sertleştirilmiş takım çeliği (45-50 HRC) için, 300 ila 500 SFM'de seramik veya CBN uçlar kullanırız, ancak talaş kaldırma oranı (MRR), alüminyumdaki 4,0 inç³/dakikaya kıyasla 0,5 inç³/dakikaya düşer; bu %87'lik bir azalmadır.

En Hızlı Çevrim Süresini Hangi İşleme Stratejisi Sağlar: 3 Eksen mi, 5 Eksen mi?
3 eksenli işleme, kurulum minimal olduğu ve takım yolları daha kısa olduğu için basit prizmatik parçalarda daha hızlıdır. Altı delinmiş deliği ve bir cebi olan tipik bir 3 eksenli alüminyum gövde toplam 12 dakikada tamamlanabilir. 5 eksenli işleme, karmaşık son işleme ve eş zamanlı eksen interpolasyonu nedeniyle %15 ila %25 ek yük ekler, ancak karmaşık geometriler için toplam parça sayısını azaltır. Bir türbin kanadı çarkı için, bilyeli uçlu kesiciyle 12.000 RPM'de 5 eksenli frezeleme, 35 dakikalık bir çevrim süresi elde ederken, 3 eksenli bir makinede iki kurulumla bu süre 70 dakikadır. 5 eksenin hız avantajı yalnızca parça alttan kesme özellikleri veya bileşik açılar gerektirdiğinde ortaya çıkar; aksi takdirde, 3 eksen parça başına %20 daha hızlıdır.
İlerleme Hızları ve Talaş Yükleri Takım Çapına Göre Ne Kadar Değişir?
Talaş yükü (diş başına ilerleme), sağlamlığı korumak ve sehimi önlemek için takım çapıyla ölçeklenir. Alüminyumda 0,25 inçlik bir parmak freze için önerilen talaş yükü 0,002 ila 0,004 IPT'dir ve 2 kanallı, 10.000 RPM'de 80 ila 160 IPM'lik bir ilerleme hızı verir. 0,75 inçlik bir parmak freze için talaş yükü 0,006 ila 0,010 IPT'ye yükselir ve 3 kanallı, 15.000 RPM'de 180 ila 300 IPM sağlar. Takım çapını ikiye katlamak hızı ikiye katlamaz; MRR'yi 4 kat artırır çünkü radyal kesme derinliği orantılı olarak artabilir, ancak takımın çekirdeğini burulma geriliminden korumak için diş başına ilerleme yalnızca 1,5 kat artar.

Yaygın Malzemelerde Tam Bir Parça için Gerçekçi Üretim Hızı Nedir?
Tam bir parça çevrim süresi, işleme, takım değişimlerini ve hızlı konumlandırmayı (G0 hareketleri) içerir. 10 delikli ve 2 cepli, 2 inç x 3 inç x 0,5 inçlik bir alüminyum braket için, 10.000 RPM'lik bir VMC'de toplam çevrim süresi, 4 takımın her biri için 0,5 dakikalık takım değişimi dahil 8 ila 12 dakikadır. Aynı braket 304 paslanmaz çelikte 18 ila 25 dakika sürer çünkü ilerleme hızları alüminyum değerlerinin %40'ına düşer. Delrin plastik bir dişli (2 inç çapında, 0,25 inç kalınlığında) için çevrim süresi 6 ila 9 dakikadır, ancak talaş kaynağını önlemek için iki kanallı yüksek parlaklıkta bir parmak freze ve soğutma sıvısı sisi kullanmalıyız; aksi takdirde yüzey kalitesi 50 mikroinç Ra'nın üzerinde bozulur.
Yüksek Hızlı İşleme (HSM) Ekstra Maliyet Olmadan Üretkenliği İkiye Katlayabilir mi?
Trokoidal takım yollarıyla Yüksek Hızlı İşleme (HSM), 20.000 ila 30.000 RPM'de küçük bir radyal temas (takım çapının %5 ila %10'u) kullanarak alüminyumda kaba işleme süresini %50 ila %70 azaltabilir. 6061-T6'da sürekli MRR, geleneksel ceplemede 1,5 ila 2,0 inç³/dakikaya karşılık 3,5 ila 5,0 inç³/dakikadır. Ancak HSM, 15.000+ RPM iş mili, yüksek ilerleme ivmesi (0,5 G üzeri) ve gelişmiş CAM yazılımı gerektirir; daha eski bir 8.000 RPM makineye sonradan takılan ekipman yalnızca %15 kazanç sağlar. HSM takımlarının (değişken kanallı parmak frezeler) takım başına maliyeti %20 ila %30 daha yüksektir, ancak daha düşük ısı konsantrasyonu nedeniyle takım ömrü 2 kat uzar ve 500 parçanın üzerindeki yüksek hacimli seriler için toplam maliyette %15 net azalma sağlar.
| Malzeme | Sertlik (HB) | SFM Aralığı | Tipik İş Mili RPM (0,5" takım) | İlerleme Hızı (IPM) | MRR (inç³/dak) | 2"x3" Braket için Çevrim Süresi |
| 6061-T6 Alüminyum | 95 | 800-1.200 | 8.000-10.000 | 200-400 | 3,0-4,5 | 8-12 dakika |
| 304 Paslanmaz Çelik | 200 | 300-400 | 2.300-3.000 | 80-150 | 0,8-1,2 | 18-25 dakika |
| 4140 Alaşımlı Çelik (28 HRC) | 260 | 250-350 | 1.900-2.700 | 60-120 | 0,5-1,0 | 20-30 dakika |
| Asetal (POM) | 14 (Rockwell R) | 1.000-1.500 | 8.000-12.000 | 300-600 | 4,0-6,0 | 6-9 dakika |
| 7075-T6 Alüminyum | 150 | 700-1.000 | 7.000-9.000 | 180-350 | 2,5-4,0 | 9-14 dakika |
| Titanyum Grade 5 (Ti-6Al-4V) | 350 | 80-120 | 600-900 | 20-50 | 0,1-0,3 | 45-70 dakika |
Maksimum Hızda Çalışmanın Saat Başına Maliyet Etkisi Nedir?
Maksimum iş mili hızında çalışmak, makine aşınmasını ve enerji tüketimini artırır. 15 kW iş milline sahip 10.000 RPM'lik bir VMC, ağır kesme sırasında 12 kW çeker ve 0,12 $/kWh'de saatte yaklaşık 1,50 $ elektrik maliyeti oluşturur. 15.000 RPM'de çekiş 18 kW'a (2,16 $/saat) yükselir, ancak iş mili rulman ömrü 20.000 saatten 12.000 saate düşer ve bakım amortismanına saatte 1,20 $ ekler. Üretim için en uygun hız maksimum değil, kilovat-saat başına MRR'nin en yüksek olduğu noktadır; alüminyum için bu 12.000 RPM, çelik için ise 6.000 RPM'dir. Saatlik 75 $'lık atölye ücretimiz bu faktörleri içerir; hızı optimum noktanın ötesine zorlamak, takım ve enerji genel giderleri nedeniyle parça başına maliyeti %5 ila %8 artırır.
Çevrim Süresinden, Kurulum ve Muayene Dahil, Teslim Süresini Nasıl Tahmin Edersiniz?
Teslim süresi yalnızca çevrim süresi değildir; kurulum (fikstürleme, takım ön ayarı, ilk parça muayenesi) iş başına 1,5 ila 3 saat ekler. 10 dakikalık çevrim süresine sahip 50 parçalık bir alüminyum braket serisi için işleme süresi 8,3 saattir, artı 2 saat kurulum ve 1 saat muayene ile toplam 11,3 saat veya 1,4 iş günüdür. Parça başına 22 dakika olan 50 parçalık paslanmaz çelik serisi için işleme süresi 18,3 saattir, artı 2,5 saat kurulum ve 1,5 saat muayene ile toplam 22,3 saat veya 2,8 iş günüdür. Alüminyum için 5-7 iş günü, paslanmaz çelik veya titanyum için 7-10 gün standart teslim süreleri belirtiyoruz; %25 ek ücretle 48 saatlik hızlandırılmış hizmet mevcuttur.
Prototip Elde Etmenin En Hızlı Yolu Nedir: 3D Baskı mı, CNC mi?
Tek bir alüminyum prototip parça için, geometri basitse CNC işleme 3D baskıdan (SLS veya DMLS) daha hızlıdır. 2 inçlik bir alüminyum bloğun braket haline getirilmesi, programlama dahil 30 dakika sürerken, DMLS baskısı 4-6 saat artı destek temizliği ve ısıl işlem için 2 saat sürer. Ancak karmaşık iç kanallar veya organik şekiller için, 20 mikron katmanlı 3D baskı teslim süresinde daha hızlıdır (24 saat vs. 3 gün) ancak daha düşük çekme mukavemeti sağlar (dövme alüminyumun %90'ı vs. işlenmiş 6061-T6'nın %100'ü). Fonksiyonel test için CNC en hızlı yoldur çünkü malzeme özellikleri üretim parçalarıyla birebir eşleşir ve yeniden doğrulama ihtiyacını ortadan kaldırır.
Toleranstan Ödün Vermeden Ulaşılabilir Maksimum İlerleme Hızı Nedir?
Tesisimizde, 0,5 inçlik bir parmak freze ile 12.000 RPM iş mili kullanarak alüminyumda 300 IPM'ye varan ilerleme hızlarında ±0,005 inç (0,127 mm) toleransları koruyoruz. 350 IPM'nin ötesinde, takım sehimi 0,001 inçi aşar ve ince duvarlarda (0,06 inç altı) parçaları tolerans dışına iter. ±0,001 inç toleranslar için ilerleme hızlarını 120 IPM ile sınırlandırıyoruz ve 0,002 inç radyal derinlikte finisaj pasosu kullanıyoruz. Paslanmaz çelikte, ±0,005 inç için maksimum ilerleme hızı 80 IPM'dir; bunun aşılması, parça başına 10 dakika ekleyen ikincil parlatma gerektiren titreşim izlerine neden olur.
Soğutma Sıvısı Tipi Üretim Hızını Nasıl Etkiler?
%5 yarı sentetik emülsiyonlu taşkın soğutma sıvısı, alüminyumda en yüksek hızlara izin verir, kesme sıcaklığını %30 ila %40 azaltır ve kuru işlemeye göre %15 hız artışı sağlar. Çelik için, iş milinden yüksek basınçlı soğutma sıvısı (1.000 psi) talaşları kırarak ve kesme bölgesini temizleyerek %20 daha hızlı ilerleme hızları sağlar. Sisle soğutma, taşkın soğutmadan %10 daha yavaştır ancak termal şok çatlamasını önlemek için plastiklerde gereklidir. Kriyojenik soğutma (-196°C'de sıvı nitrojen) titanyum işleme hızını %50 artırabilir, ancak altyapı maliyeti makine başına 50.000 $'dır ve bu da onu yalnızca yılda 1.000 parçanın üzerindeki havacılık üretim hacimleri için uygun kılar.
CNC Hızı Hakkında En Yaygın Yanılgılar Nelerdir?
İlk yanılgı, daha fazla RPM'nin her zaman daha hızlı üretim anlamına geldiğidir; gerçekte MRR, iş mili hızıyla değil makine rijitliği ve takım tutma ile sınırlıdır. İkincisi, tüm alüminyum alaşımlarının aynı hızda işlendiğidir; 7075-T6, daha yüksek sertlik ve yapışma eğilimi nedeniyle 6061-T6'dan %20 daha düşük SFM gerektirir. Üçüncüsü, daha hızlı bir makinenin optimize edilmiş takım yolları ihtiyacını ortadan kaldırdığıdır; 15.000 RPM'de geleneksel cepleme ile programlanmış bir parça, 10.000 RPM'de trokoidal yollarla aynı parçadan %30 daha yavaştır. Dördüncüsü, daha büyük bir takımla ilerleme hızının keyfi olarak artırılabileceğidir; 10.000 RPM'de 1 inçlik bir takım, takım
İlgili Makaleler
- 2026'da CNC İşleme Maliyeti Ne Kadar? Kapsamlı Fiyatlandırma Rehberi
- Torna-Freze İşleme, Torna-Freze Tezgahı, Tek Seferde Şekillendirme, B Eksenli Torna-Freze Merkezi, Çoklu Operasyon Entegrasyonu, Karmaşık Döner Parça İşleme, Tıbbi Cihaz Hassas İşleme
- Yüksek hızlı işleme teknolojisi: ilkeler, takım yolu optimizasyonu ve endüstriyel uygulamalar


